asansörlü nakliyat kaçıncı kadar yapılmalıdır

Asansörlü Nakliyat Kaçıncı Kata Kadar Yapılmalıdır

Asansörlü Nakliyat kaçıncı kadar yapılmalıdır sorusuna cevap evin bulunduğu konuma göre değişir. Zaten ülkemizde en fazla 25 katlı asansörler mevcuttur.25 kat üzerine asansörlü nakliyat şu an için yapılamamaktadır. 25.kat dahi oldukça riskli bir durumdur.

Asansörlü Nakliyat 25. kata kadar yapılabilir. Ancak öyle binalar vardır ki 2. katına bile asansör açısı uygun olmayabilir. Asansör ile bina arasında elektrik telleri ve benzeri engeller olabilir. Bu durumlar asansör kurmaya olanak vermez.

Asansörlü nakliyat kaçıncı kata kadar yapılır dan önemli konu bina konumunun asansörlü taşımacılık yapmaya uygun olup olmamasıdır. Asansör kiralama firması  aradığınızda firmadan gelip ekspertiz yapıp asansörlü nakliyat için uygunluğu kontrol etmesini talep etmelisiniz.

Adana evden eve nakliyat asansörlü taşıma şirketleri ile anlaşma yapmadan önce mutlaka gelip ev konumunuzu görmelerini sağlayınız. Kısacası kat yüksekliği asansörlü nakliyat için ikinci plandadır. Örneğin 10. kat olan eviniz eğer alt da dükkan ve asma katlar var ise bunlarda kat olarak sayılacaktır. Bunu izah etmemizin sebebi her asansör uzunluğu aynı değildir.

Bazı asansörlü nakliyat araçları 33 metre bazıları 47 metredir. Siz her kat aralığını 3 metre hesaplayarak buna göre asansörlü taşıma aracı kiralamalısınız.

Hangi Durumlarda Asansörlü Nakliyat Yapılamaz ?

Asansörlü nakliyat  için hava şartları dahil pek çok etken vardır. Aşırı rüzgarlı havalarda 6-7  kat üzerine asansörlü nakliyat yapılamaz. Yüksek gerilim hatlarının bulunduğu binalarda ,aşırı rampa zeminlerde ,yağışlı havalarda asansör kurmak son derece tehlikelidir.

Asansör bom kısmı 70-80 dereceden fazla yatacak kadar açılı yerlerde asansör kurmak zordur. En ideal açıda yani 80 derecelik açılarda asansörlü nakliyat yapmak gerekir. Tabi günümüzde bu riskler göze alınarak asansörlü nakliyat işlemleri yapılmaktadır.

Birde asansör kurulacak evlerin balkonları pencerelerinde demir şebekeler olmamalıdır. Var ise öncesinden asansörün kullanılacağı bölgedeki demirler çıkarılmalıdır.

Asansörlü Nakliyat Yapılamayan Binalarda Eşya Nasıl Taşınır ?

Maalesef bazı durumlarda binaların konumu sebebi ile asansörlü nakliyat yapılamamaktadır. Bir üst konu başlığında bahsi geçen sebeplerden biri ile asansör kurulamaz ise bina iç asansörleri değerlendirilir. Ancak bazı apartman yöneticileri bina asansörlerine izin vermeyebilir.

Böyle durumlarda insan gücü ile asansörlü nakliyat yapılabilir. Tabi bunun size maliyeti asansörlü nakliyat ücretlerinde fazlaya mal olur. Eşya taşınacak bina ne kadar yüksek ise bir o kadar eleman takviyesi gerekecektir. Bu gün bir işçi ücreti 150-200₺ arası olduğundan fiyatlar epeyce artacaktır.

Baraj Nakliyat Ev Taşıma
Tufanbeyli NakliyatTarsus NakliyatKozan Nakliyat Ceyhan Nakliyat Karataş Evden Eve Nakliyat Pozantı Nakliyat Karaisalı Nakliyat İmamoğlu Evden Eve Nakliyat Atapark Nakliyat Akyurt Nakliyat Çayyolu Nakliyat Batıkent Nakliyat Yenimahalle Nakliyat Mamak Nakliyat Keçiören Nakliyat Çankaya Nakliyat Balgat Nakliyat