taşınırken mutfak eşyaların nasıl toplanır

Ev Taşınırken Mutfak Nasıl Toplanır ?

Taşınırken en zoru küçük eşyaların bir değişle de ıvır zıvırların toplanması en zor olanıdır. Kaba eşyaları taşıma kolaydır. Bunların için taşınırken mutfak eşyalarının toplanması başta gelir. Çünkü bu tür eşyalar hem kırılgan hem de küçük olduğu için toplamak ve taşıma gerçekten dikkat ister.

Ancak siz Adana da şehir içi nakliyat hizmeti alacak iseniz bu konuda Adana evden eve nakliyat firmaları yardımcı olacaktır. Türkiye geneline bakacak olursa mutfak eşya toplama işini yapan iller arasında Adana başta geliyor. Gelin isterseniz taşınırken mutfak eşyaları ne nasıl toplanır inceleyelim.

Bardaklar Nasıl Toplanır ?

Bardaklar mutfak eşyaları içinde en hassas olanlardır. Bu eşyaları toplamak için bol miktarda gazete kağıdı kullanmanızı öneririz.  Bardakları sararken tek tek ve ya birbirine temas etmeyecek şekilde sarmalısınız. Mantıklı olan bir koli içine bir miktar tabak koyar ve üzerini bardakla doldurabilirsiniz. Hatta büyük tencerelerin içlerine çay bardaklarını koyabilirsiniz. Sakın ola bardakları ağır eşyaların altında kalacak şekilde paketlemeyiniz. 

Tabaklar Nasıl Toplanır  ?

Tabaklar içinde cam ve ya porselen olanlar vardır. Hiç fark etmeden kırılgan olduklarını unutmayınız. Yine Tabakları bol gazete kağıdı be pıt pıt naylon ile  sarınız. Birbirlerine kesinlikle temas etmemelerini sağlayınız. Tabakları koli içine koymadan önce alt kısma bol kağıt koyun. Kolinin tam hizasına gelmeden üst kısmı da gazete ile besleyin. Böylece üzerine koyulan yüklerin zarar vermesini önlemiş olursunuz. Şehir içinde asansörlü taşımacılık yapılacağı için belki çok sorun olmaz. Ancak şehirler arası nakliyat için yol uzundur ve riskler vardır.

Tencereler Nasıl Toplanmalıdır ?

Tencereler en sağlam olanlar olabilir ancak yinede iyice sarılmalıdır.. Diğer eşyalara zarar verebilir. Biz tencereleri plastik sandıkların en altına koyuyoruz.Üstüne tabak ve en üst kısıma da bardaklar şeklinde yerleştirme yapıyoruz. Sizde bu tekniği kullanarak ağırdan hafife doğru istifleme yapabilirsiniz. 

Gıda Maddeleri Nasıl Toplanır ?

Mutfak ta bulunan gıda maddeleri kuru olanlar kolaydır. Buzdolabı içindeki gıdalar için taşınırken buzdolabı adlı yazımızı incelemeniz size ip ucu verecektir.

Kesinlikle akacak gıdaları önceden tüketmeye bakın yoksa eşyalarınızın kirlenme riski vardır. Bozulabilecek ürünleri de komşu da muhafaza edebilir ve ya derin dondurucunun kapağını hiç açmadan orda muhafaza edebilirsiniz. Kısa mesafe taşıma da sorun olmayacaktır.

Baraj Nakliyat Ev Taşıma
05374092406