covid 19 guvenli tasinma

Korona Virüs Sırasında Güvenli Taşınma

Adana taşıma şirketleri ve insanları küresel koronavirüs kriziyle çeşitli şekillerde mücadele ediyor. Bazı kuruluşlar şimdilik kapandı ve devlet, evinizi yalnızca temel faaliyetler için terk etmenizi şiddetle tavsiye ediyor.

Peki bu, taşınma işinizi nasıl etkiler? Gerekli seyahat olarak kabul ediliyor mu yoksa önlenebilir mi? Pandemi sırasında hareket ederseniz, almanız gereken önlemler nelerdir?

Adana evden eve nakliyat gününü zaten ayarladıysanız, yerel taşıma şirketinizle protokolleri ve güvenlik önlemleri hakkında iletişime geçin. Merak etmeyin. Haftalar veya aylar önce taşınmayı planladıysanız, bazı temel güvenlik önlemlerini alırsanız yine de hareket edebilirsiniz.

Bu salgın sırasında güvenli bir hareket için bazı ipuçlarını öğrenin.

covid 19 guvenli tasinma

Korona Virüs Sırasın Güvenli  Ev Taşıma İçin İp Uçları

Kendi başına hareket etmek zor olabilir, ancak bir pandemi sırasında daha da kafa karıştırıcıdır. Türkiye ve bir bütün olarak dünya, normalden daha yavaş bir hızda çalışırken, insanlar hala hareket ediyor. Ve CDC gibi saygın kaynaklar tarafından belirlenen kuralları uygulayarak da yapabilirsiniz.

Mevcut sağlık krizi sırasında güvenli bir hareket sağlamak için birkaç yararlı ipucu:

a )Güvenlik En Yüksek Önceliğiniz Olmalıdır

Nakliyecinizden ekip elemanları sağlık durumu hakkında bilgi alın.

Herkes için güvenliği sağlamak için nakliyecilerinize karşı şeffaf olun. Ailenizden birinin herhangi bir belirti gösterip göstermediğini onlara söyleyin.

Aynı şekilde, arkadaşlarınızın ve ailenizin yardımını kullanmayı planladıysanız, tıbbi olarak tehlikeye atılmadıklarından emin olun. Bu konuda proaktif olun ve herkesi olabildiğince erken bilgilendirin.

2. TAŞIMA VE DEPOLAMA İÇİN YEDEKLEME PLANINIZ OLSUN

Koronavirüs, karton üzerinde 24 saatten fazla yaşayabilir . Bu nedenle, geri dönüştürülmüş kutular kullanıyorsanız, kullanmadan önce en az 24 saat beklediğinizden emin olun, bunun yerine yenilerini satın almak muhtemelen daha iyidir. Kendinize ait hareketli malzemeleriniz varsa, bunları kullanmak için beklemeniz gerekmez. Mağazalarda hareketli malzemeler satın alıyorsanız, teması en aza indirmek için kendi kendine kontrol istasyonunu kullanın.

Herhangi bir nedenle ertelemeniz durumunda, taşıma ve depolama için diğer seçenekleri düşünün. Taşıyıcılarınızın depolama alanı sağlayıp sağlamadığını öğrenin veya eşyalarınızı evinizin dışında bir yerde saklayın ya da bir depolama merkezinde güvence altına alın.

3. GÜVENLİ BİR MESAFE TUTUN

Sağlık uzmanlarına göre sosyal mesafe, virüsün yayılma riskini azaltabilir. Bu nedenle, hareket ederken güvenli mesafeyi pratik yapın. Birine çok yakın durmayın. Virüsün sizinle aranızda yayılmasını önlemek için diğerlerinden 6 metreden daha uzak durun.

El sıkışmak dahil çoğu fiziksel etkileşimden kaçının. Fiziksel teması en aza indirgemek için telefonla taşıma düzenlemeleri yapmayı düşünebilirsiniz. Sizin için her şeyi halledecek ve sizinle aranızdaki gerekli fiziksel temas miktarını en aza indirecek saygın bir taşıma şirketi kullandığınızdan emin olun.

COVID-19 gibi bir pandemi sırasında hareket ederken bu güvenlik ipuçlarını takip etmeniz sağlığınız için çok önemlidir. Koronavirüsün nasıl geliştiğine veya tedavisine ilişkin tüm cevaplara henüz sahip olmadığımız için, mümkün olduğunca çok sayıda önleyici tedbir almak en iyisidir. Bir pandemi sırasında yer değiştirmek imkansız değildir; sağlıklı ve tatmin edici bir hareket sağlamak için sosyal mesafeyi ve uygun hijyeni korumayı unutmayın.

Baraj Nakliyat Ev Taşıma
Tufanbeyli NakliyatTarsus NakliyatKozan Nakliyat Ceyhan Nakliyat Karataş Evden Eve Nakliyat Pozantı Nakliyat Karaisalı Nakliyat İmamoğlu Evden Eve Nakliyat Atapark Nakliyat Akyurt Nakliyat Çayyolu Nakliyat Batıkent Nakliyat Yenimahalle Nakliyat Mamak Nakliyat Keçiören Nakliyat Çankaya Nakliyat Balgat Nakliyat