Taşınırken Beyaz Eşyalar Nasıl Paketlenir ?
Taşınırken beyaz eşyalar

Taşınırken Beyaz Eşyalar

Ev taşıma esnasında en hassas eşyalar beyaz eşyalardır. Yazımızda Taşınırken beyaz eşyalar nasıl paketlenir ve zarar görmeden taşınır ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Beyaz eşyaların ambalajları çok yer kapladığından genelde hiçbirimiz saklamayız ve atarız. Ancak günümüzde Adana evden eve nakliyat firmaları da dahil tüm taşıma şirketleri baloncuklu naylon kullanır. Bu sayede eşyalar zarar görmez.

Taşınırken Beyaz Eşyalar Nasıl Paketlenir ?

Evinizde buluna beyaz eşyalar buzdolabı ,çamaşır makinesi ,bulaşık makinesi gibi ürünlerden oluşur. Anlaştığınız ev taşıma şirketi ambalajlı taşımacılık ile beyaz eşya taşırlar. İlk önce de monte edilen ürünler sonra varsa emniyet vidaları takılır ve paketlemeye hazır hale getirilir. Üzerlerinde bulunan hortumlar sökülür ve suyu boşaltılır .Taşınırken beyaz eşyalar alt kısımda gördüğünüz resimdeki gibi paketlenir.

Taşınırken beyaz eşyalarçamaşır makinesi paketleme Taşınırken buzdolabı paketleme

Beyaz Eşyaların Montajını Kim Yapar ?

Profesyonel bir evden eve taşıma firması beyaz eşyaların montajını yapmakla mükelleftir. Ancak klima ve şofben gibi eşyalar özel ustalık istediğinden servis çağırmanız gerekir. Taşınırken beyaz eşyalar evden eve taşımacılık şirketleri tarafından ankastre de dahil montaj yapılır. Ancak yeni evde bu beyaz eşyaların yerlerinin hazır olması gerekir. Örneğin pis su borusu yetişmiyorsa bunu siz ustaya yaptırmak zorundasınız.

Beyaz Eşya Nasıl Taşınmalıdır ?

Bir işi doğru yapabilmek için mutlaka belli bir tecrübe bilgi gerekir. Taşınırken beyaz eşyaların  ön ve arka kısımları daha hassas dır.Ön taraflarda cam ve arkalarında motor kısımları vardır. En sağlam yerleri yan kısımlardır. Bu yüzden taşıma esnasında yan kısımlardan destek alınarak taşınır. Örneğin bir eleman dolabın ve ya makinenin ön kısmını sırtına alırsa kapakları eğilir.

Taşındıktan Sonra Buzdolabı Fişi Ne Zaman Takılmalıdır ?

Bu tür eşyaların soğutma sistemini çalıştıran bir dolaşım sistemi vardır. Gaz taşınırken ana depodan borulara dağılır.Gazı tam yerine oturmadan çalıştırırsanız dolabınızın dolaşım sistemi zarar görebilir. Taşındıktan 2 saat sonra dolabın fişini takabilirsiniz. Tabi bunu yine de dolap markanıza göre servisine danışmanızda fayda vardır. Taşınırken beyaz eşyalar için son derece dikkat etmelisiniz. Bilgili ve tecrübeli nakliye şirketlerini seçmenizde fayda var. Baraj Nakliyat İletişim Sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Yazımızda Neler Var?

Baraj Nakliyat Ev Taşıma
05374092406